Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR


1.1. SATICIYA AİT BİLGİLER

Adı / Ünvanı : Hazır Web Sitecim

Adresi: Yakuplu Merkez Mah. Malazgirt Cad. 112.Sok No:1 Yakuplu-Beylikdüzü - İstanbul / TÜRKİYE

Telefon: 0507 595 46 50

Email : mesaj@hazirwebsitecim.com


1.2. ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
www.hazirwebsitecim.com Sitesinden alıcının site alımınında kullanılan ad/soyad, adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

Adı Soyadı / Ünvanı : .............
Adresi : .............
Telefon : .............
E-posta : .............

MADDE 2 - KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.hazirwebsitecim.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini ( eticaret )yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına ( eticaret sitesinde ) uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.


MADDE-3  MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ VE TESLİMATI

3.1 Ürünlere Ait Bilgiler

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Ürünün Adı : .............
Kodlama Dili : .............
Ürünün Miktarı/Adedi : .............
Ürünün Fiyatı : .............
Ürünün Vergisi : .............
Ürünün Özellikleri : .............


3.2 Teslimat Şekli

www.hazirwebsitecim.com sitesinde satılan ürünler Elektronik Ortamda Kullanılan / Medya Dosyası ve Yazılım Proğramlama Dosyalarıdır. Teslimat şekli ALICI nın, Ürünün bedelini ödedikten sonra sipariş sayfasında belirttiği mail adresine, satın alınan web site dosyalarının indirme linkinin gönderilmesiyle gerçekleşir.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden HAZIR WEB SİTECİM sorumlu tutulamaz.

4.4 - Hazır web sitecim, sözleşme konusu ürünün, tanıtım demo örneğinde gösterilen haliyle eksiksiz, teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için ürün bedelinin ALICI'nin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Hazır web sitecim ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- İşbu sözleşme, ALICI tarafından siparişin verilmesi, ürün bedelinin SATICIYA ödenmesinin ve SATICI tarafından ürünün sipariş ve ücret bedelinin alındığının onaylandığı andan itibaren geçerlilik kazanır.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği domaine kurulumundan sonra cayma, domain değiştirme hakkına sahip değildir. Ürünlerimiz domaine lisanlıdır, herhangi bir lisans takip sistemi yoktur, lisans silme işlemi yapılamamaktadır. Bu nedenle sipariş verdiğiniz Web Tasarım Paketini teslim aldığınızdan itibaren ürün kullanımı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle Web Tasarım Paketinin domaine kurulduğu ya da, mail ile müşteriye gönderildikten sonra iade, iptal, cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak müşteri, Web Tasarım Paketinin kurulumunu domain adresine yapılmamış ise, kurulum talep etmeyen müşteriler için de mail ile gönderilmemiş ise domain değiştirme, cayma, iade hakkı ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen Web Tasarım Paketleride de tüketici cayma hakkını kullanamaz.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Hazır web sitecim yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.